Find medarbejder

Dennis Jørgensen

Kommerciel direktør

T+44 771 119 1439

M+44 771 119 1439

Edennis.jorgensen@abagri.com

Dennis er ansvarlig for salg, indkøb samt R&D i Agro Korn. Han har været ansat siden 2012 og har 15 års erfaring med fodermidler og tilsætningsstoffer. Dennis brænder for godt foder, der sikrer vækst og sundhed hos dyrene og dermed vores samarbejdspartneres succes.

Keywords for Dennis
Tillid, passion, innovation

Peter Haahr Hansen

Senior Sales Manager

T+45 96 94 91 18

M+45 25 51 98 99

Ephh@agrokorn.dk

Peter har slået sine folder i Agro Korn siden 2010. Han har en lang karriere i branchen og stor erfaring med foder og mælkeerstatninger. I dag er han ansvarlig for salg i Danmark, Sverige, Ukraine, Rusland og Baltikum.

Keywords for Peter
Innovativ, troværdig, empatisk

Heidi Bjørn

Kommunikations og Marketingchef

T+45 96 94 91 14

M+45 22 11 48 55

Ehb@agrokorn.dk

Heidi er ansvarlig for Agro Korns PR og markedsføring. Det er Heidis opgave at sørge for den nationale og internationale branding af Agro Korn. Hun fastlægger kommunikations-strategier og hjælper salg med markedsføring af de enkelte segmenter. Heidi har en master i Marketing Management og har været ansat i Agro Korn siden september 2014. Du kan møde Heidi på vores messer - og på kundebesøg i ind- og udland.

Keywords for Heidi
Visionær, energisk og målfast

Simon Fløe Henriksen

Marketingkoordinator

T+45 40 11 99 42

M+45 40 11 99 42

Esfh@agrokorn.dk

Eric van der Hoeven

Area Sales Manager West Europe

T

M+31 6 3175 1942

Eeric.vanderhoeven@abagri.com

Bjarne Brixen

Area Sales Manager, Danmark

T

M+45 91 89 88 37

Ebb@agrokorn.dk

Fons Hegeman

Area Sales Manager Europe

T

M+31 6 2257 5723

Efons.hegeman@abagri.com

Kristian Brokman

Area Sales Manager, Danmark

T+45 97 17 33 00

M+45 20 78 98 24

Ekb@agrokorn.dk

Rikke Grohnheit Ahle

Product Manager, M.Sc. Agri

T

M+45 23 99 04 99

Era@agrokorn.dk

Rikke is a specialist within pigs and feeding. She is responsible for optimization of our own produced mixes, and she also works with product development and technical sales support. Rikke´s heart beats for good quality. She is an nutritionist and has been working with Agro Korn since 2004.

Keywords for Rikke
Quality conscious, structured, accomodating

Mai Anh Ton Nu

Technical Support Manager, Ph.D. Animal Nutrition

T

M+45 22 11 48 53

Ematn@agrokorn.dk

Kristian Juul Volshøj

Technical Sales Manager

T+45 97 17 33 00

M+45 91 89 88 39

Ekjv@agrokorn.dk

Rita Koch Petersen

Quality Manager

T

M+45 25 42 30 85

Erkp@agrokorn.dk

Maja Bach Fischer

Kvalitetskoordinator

T+45 91 89 88 36

M

Embf@agrokorn.dk

Martin Kjer Petersen

Indkøber

T+45 96 94 91 20

M+45 22 11 48 54

Emkp@agrokorn.dk

Martin arbejder med disposition af indkommende materialer og hjælper med at sikre, at vi hele tiden har de rigtige materialer på lager for både kunder og produktion. Martin har været med Agro Korn siden 2010.

Keywords for Martin
Hjælpsom, troværdig, ansvarlig

Kim Sandholm

Indkøber

T+45 97 17 33 00

M+45 93 63 73 43

Eks@agrokorn.dk

Karsten Lund

Logistikassistent

T+45 96 94 91 06

M+45 23 99 94 06

Ekl@agrokorn.dk

Karstens opgaver består bl.a. af transportindkøb, transportbestilling, bestilling af varer hos leverandører samt ordremodtagelse. Han har opbygget stor viden og erfaring indenfor sit område, da han har været ansat i Agro Korn siden virksomhedens begyndelse i 1994.

Keywords for Karsten
Fleksibel, ansvarsbevidst, serviceminded

Winnie Høj Nielsen

Logistikassistent

T+45 96 94 91 28

M+45 61 63 83 75

Ewni@agrokorn.dk

Winnie har været i logistikafdelingen siden foråret 2013. Hun håndterer ordrer, fakturererer og bestiller varer i samarbejde med det øvrige logistikteam. Winnie koncentrerer sig primært om danske kunder indenfor svin og kvæg. Når der kommer lastbilchauffører og andre gæster i huset, er det også Winnie, der tager imod i receptionen med et smil og en kvik bemærkning.

Keywords for Winnie
Udadvendt, smilende, livsglad

Jane Aagaard

Produktionsplanlægger

T+45 96 94 91 02

M+45 23 99 94 04

Eja@agrokorn.dk

Pernille Skyttegaard

Logistikassistent

T+45 88 44 01 36

M+45 91 89 88 35

Eps@agrokorn.dk

Niels Langkjær

Finance Manager

T+45 96 94 91 17

M+45 51 22 40 50

Enl@agrokorn.dk

Ulrich Harbo Voller

Site Manager

T+45 96 94 91 29

M+45 28 18 43 92

Euhv@agrokorn.dk

Vivi M. Jensen

Bogholderiassistent

T+45 96 94 91 19

M+45 25 42 30 84

Evmj@agrokorn.dk

Vivi er ofte den første, du møder, når du ringer til Agro Korn. Hun modtager dig med smil i stemmen, hjælper dig på bedste vis og giver gerne en omstilling til lige præcis den, du har brug for. Derudover tager Vivi sig af finansbogholderiet, hvilket også har været én af hendes primære opgaver, siden hun kom til Agro Korn i 2005.

Keywords for Vivi
God kundeservice, glad, sprogøre

Gitta Bugge Bjerg

Administrationsmedarbejder

T+45 96 94 91 04

M

Egbb@agrokorn.dk

Jens Peter Brink Asvig Iversen

Produktion- og lagerchef

T+45 97 17 33 00

M+45 22 37 02 60

Eji@agrokorn.dk

Finn Nielsen

Teknisk chef

T+45 88 44 01 35

M+45 25 98 00 84

Efn@agrokorn.dk

Thomas Nørsøller

Driftleder

T

M+45 25 42 30 82

Etbn@agrokorn.dk

Thomas står for planlægning og styring af produktionen samt fordelingen af opgaver. Med sin mangeårige erfaring hos Agro Korn, hvor han har været siden 1999, kan han betjene alle vores produktionsanlæg, og han tager således selv del i produktionen. Thomas er også en del af virksomhedens sikkerhedsudvalg.

Keywords for Thomas
Struktureret, teknisk indsigt, overblik

Hans Bo Gaasdahl Petersen

Team koordinator

T

M+45 22 11 48 51

Ehbo@agrokorn.dk

Bjarne Sørensen

Lagermedarbejder

T

M+45 41 68 92 46

Elager@agrokorn.dk

Bjarne slår også sine folder på lageret, hvor han modtager chaufførerne med et smil, uanset om de skal hente eller aflevere varer. Bjarne har været hos Agro Korn siden primo 2013.

Keywords for Bjarne
Godt humør, pligtopfyldende, fleksibel

Kim Bjarne Pedersen

Lagermedarbejder

T

M+45 25 42 30 83

Elager@agrokorn.dk

Kim kom til Agro Korn i 2015. Med sit venlige og smilende væsen sørger han for at kunder, leverandører og chauffører får en god oplevelse på vores lager uanset om de kommer med varer, eller afhenter dem.

Keywords for Kim
Hjælpsom, engageret og pligtopfyldende

Dan Gabriel Sirca

Produktionsmedarbejder

T+45 91 89 66 31

M

Elager@agrokorn.dk

Daniel Petrescu

Produktionsmedarbejder

T+45 97 17 33 00

M+45 25 42 30 86

Elager@agrokorn.dk

Hilmer Jensen

Lagermedarbejder

T+45 97 17 33 00

M

Elager@agrokorn.dk

Henrik Petersen

Produktionsmedarbejder

T+45 97 17 33 00

M

Elager@agrokorn.dk

Claus Schjerlund

Produktionsmedarbejder

T+45 97 17 33 00

M

Elager@agrokorn.dk

Ib Eskildsen Melvej

Produktions- og lagermedarbejder

T+45 97 17 33 00

M+45 51 96 11 83

Elager@agrokorn.dk

Bjarke Lauridsen

Lagermedarbejder

T+45 97 17 33 00

M+45 20 92 02 46

Elager@agrokorn.dk

Bo Bundgaard Rasmussen

Lagermedarbejder

T+45 97 17 33 00

M+45 93 63 52 01

Elager@agrokorn.dk

Heine Lauridsen

Produktionsmedarbejder

T+45 97 17 33 00

M

Elager@agrokorn.dk

William Deppmeyer

Produktionsmedarbejder

T+45 97 17 33 00

M

Elager@agrokorn.dk

Hans Kristian

Produktionsmedarbejder

T+45 97 17 33 00

M

Elager@agrokorn.dk

Christian Lespezeanu

Produktionsmedarbejder

T+45 97 17 33 00

M

Elager@agrokorn.dk